1399/4/23

اخبار و اطلاعیه ها

قابلیت های جدید و برتر- شرایط استفاده سازمانها

باسمه تعالی

امکانات جدید سامانه   www.hanadars.ir   برای برگزاری آزمونهای غیرحضوری سالم و قابل استناد علمی و آموزشی :

1- با مجوز کاربرتحت تعلیم(دانش آموز یا دانشجو)، به دوربین لبتاب یا گوشی یا وب کم PC دسترسی و ضمن تنظیم آن برای گرفتن فیلم با کیفیت پایین یا بالا برای لحظات خاص آزمون، فعال می شود. لازم به ذکر است که محل استقرار وب کم سیستم خانگی بصورت هوشمند توسط نرم افزار آزمون صحت سنجی میشود تا چهره کاربر هنگام انجام آزمون و نگاه به سؤالات با راستای  وب‌کم یکی باشد.

2- با مجوز کاربرتحت تعلیم(دانش آموز یا دانشجو)، میکروفون(دهنی گوشی یا هندزفری قابل اتصال) سیستم را شناسایی و ضمن تنظیم، برای احراز هویت از طریق درخواست از کاربر در حین آزمون برای خواندن و پاسخ به سؤالات خاص احراز هویت از قبیل«نام خود را بگویید، نام معلم درس فلان را بگویید، کد ملی خود را بگویید و...» که چهرۀ کاربر همزمان با پاسخگویی به سؤالات احراز هویت با کیفیت بالا فیلم برداری می شود، به کنترل صحت، اصالت و قابل استناد و اعتماد بودن آزمون و احراز هویت و اصالت کاربر می پردازد.

3- قبل از آزمون به وی اطلاع می دهد که در حین آزمون بصورت تصادفی یا کل زمان آزمون،  از وی فیلم و صدا ضبط می شود بنابراین حتما در مکان و زمان آزمون باید سکوت رعایت شود و کسی با وی سخن نگوید و به اطراف نیز نگاه نکند. بدیهیست، کاربر به منظور رفع خستگی ناشی از نگاه کردن به صفحه لبتاب یا گوشی می‌تواند بعد از پاسخ به هر سؤال، به مدت 30 ثانیه درخواست استراحت نماید، که در این صورت هیچگونه سؤالی برای وی نمایش داده نمی‌شود، لازم به ذکر است که با پایان 30 ثانیۀ استراحت، صفحه آزمون وارد سؤال بعدی شده و ضبط فیلم از چهره و صدای کاربر مجددا بصورت اتفاقی آغاز میگردد که در صورت حاضر نبودن کاربر و یا عدم رعایت شرایط آزمون، صحت آزمون وی توسط دبیر مردود اعلام میشود. همچنین مدیریت زمان آزمون نیز بصورت  شمارش معکوس ثانیه ها از سر گرفته می‌شود.

4- قبل از شروع آزمون تمام برنامه های باز گوشی، لبتاب یا سیستم بصورت هوشمند توسط نرم افزار آزمون، بسته می شوند لذا کاربر به هیچ منبع کمکی برای خدشه به سلامت آزمون دسترسی ندارد و چون  در لحظه (حین، قبل یا بعد) پاسخگویی به سؤالات آزمون، از چهرۀ وی فیلم  و صدا ضبط می گردد، و با توجه به امکان استراحت 30 ثانیه ای بین سؤالات(یا هرچند سؤال که استاد یا معلم تعیین کند) نگاه کردن به اطراف(برگرداندن چهره به سمت چپ، راست، بالا و پایین گوشی، لبتاب و سیستم) بعنوان تقلب در آزمون، محسوب شده و معلم می تواند صحت آزمون وی را رد و برای وی نمره صفر تعیین کند و قبل از شروع آزمون تمام این موارد به اطلاع کاربرتحت تعلیم(دانش آموز یا دانشجو)، رسانده می شود و وی ضمن اعلام اطلاع از این موارد ملزم به رعایت موارد پذیرفته شده می گردد.

5- امکان طرح سؤال تشریحی توسط دبیر و استاد، و پاسخگویی به سؤالات تشریحیِ متنی بصورت تایپ پاسخ، توسط کاربرتحت تعلیم(دانش آموز یا دانشجو)، درآزمون غیر حضوری وجود دارد.

6- امکان پاسخ به سؤالات محاسباتی که مستلزم نوشتن راه حل پاسخ است بصورت دست نویس بر روی برگه و بارگذاری تصویر پاسخ به این گونه سؤالات نیز وجود دارد. بدیهیست که اینگونه سؤالات در انتهای آزمون بوده و توسط دوربین پشت گوشی از دست نویس و دوربین جلوی گوشی از چهره کاربرتحت تعلیم(دانش آموز یا دانشجو)، فیلم برداری می شود. بنابراین باید گوشی بین کاربر و برگ دستنویس قرار گیرد.

7- قابلیت تدریس پخش زنده (ویدئوکنفرانس) برای مدارس و دانشگاهها به مجموعه امکانات آموزشی سامانه افزوده شده است.

8- شرایط استفاده از قابلیتهای ذکر شده در بندهای 1، 2، 3، 4 و 7،  در بند 10 همین اطلاعیه ذکر شده است.

9- امکان لوکالیزه نمودن صفحات اختصاصی سامانه  برای سازمانهای متقاضی،  بر روی هاستهای مورد اعتماد ایشان نیز وجود دارد، که هزینه لوکالیزه کردن بر عهده سازمان متقاضی است.

10- سازمانهای متقاضی برای استفاده از قابلیتهای جدید سامانه می بایست با مراجعه یا تماس تلفنی با شرکت کیان نور ایلام، ضمن عقد قرار داد، قابلیتهای برتر ذکر شده در این اطلاعیه را خریداری و برای موسسات آموزشی تحت تصدی خود(اعم از دانش گاهها یا مدارس) بکار گیرند.

 

شرکت کیان نور ایلام

بازگشت به لیست اطلاعیه ها

سامانه آزمون های مدارس ودانشگاه ها

سامانه در حال بارگذاری... لطفا منتظر بمانید...